Çarşamba, Ekim 1

barcelona' lı bileklikler

 
Barcelona'dayken en sevdiğim şeylerden biri hobi malzemelerine ulaşımın son derece kolay oluşuydu. 
Her mahallede en az 5 tane bizde bi ara" bi milyoncu" olarak zuhur eden "bazaar" lar yani uzak doğu pazarları var ki, içerlerinde yok yok! Bi de Tiger Store 'lar var ki, her ne kadar uzak doğu pazarlarına oranla yer yer pahalı da olsa, insanın hele hel hobici insanın içerde kendini kaybetmemesi mümkün değil. Şimdi elim böğrümde bekliyorum Tiger 'ın türkiye' de şube açmasını. Zaman zaman o kadar özlüyorum ki rüyalarımda görüyorum. Hastalandım mı doktor?
Neyse dönelim işin özüne. Tiger'dan "kullanılır ki bu diyerek aldığım 10 metre deri ipim, ve mini boncuklarım sahiden hep kullanıldılar. Bigün sevgili arkadaşlara hediye etmelik bileklik olmaya karar verdiler mesela. örülüp dizilip bilklere geçtiler.  
Fotoda arka planda gördüğünüz şapşal civcivcik de tiger'dan mesela. Deseni o kadar sevimliydi ki orada geçici olarak yaşamakta olan ben gidip battaniye aldım! Hee, kullandım, valizledim getirdim hala da kullanıyorum hiç de pişman değilim. Zaten bi ara Tiger'ın önüne kamyon getirip tüm mağazayı türkiye'ye taşımayı düşünmedim desem yalan olur. 
Bileklik çok basit tam bu resimlerde görüldüğü gibi, 3 lü ipi ör ör ör, birine boncuğu geçir. bir alttan bi üstten atlatarak boncuğu sağlama al, sonra yine ör ör ör. İşte bu kadar basit! 
Tabi en onları burada paylaşana kadar bileklikcikler sevgili arkadaşlarım tarafından kullanılıp eskidiler bile. 
Dipte yanılsamalı not: tiger'ı nispeten de olsa sırtlayıp ülkeye taşımadım sanıyosan yanılıyosun sevgili okuyucu :D bundan sonraki paylaşımlarımda "bu da tiger'dan" ı bol bol duyacaksın hazır ol!
Dipte dualı not: Tiger türkiyede şube açacak ortak arıyomuş, Allah'ın bi sevgili kulu destek çıksın da mutlu olayım, ona hayır duları edeyim, dinimiz amin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...